



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 22 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Operating Supply Current | 136 mA |
| Propagation Delay | 32 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 3 ns |
| Nominal Supply Current | 136 mA |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Max Input Current | 10 µA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Schedule B | 8543709655 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$4.36090
Ext.Price$4.36090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.36090 | $4.36090 |
| 10 | $3.36123 | $33.61230 |
| 25 | $3.21182 | $80.29550 |
| 50 | $3.06905 | $153.45250 |
| 100 | $2.93262 | $293.26200 |
| 300 | $2.80226 | $840.67800 |
| 500 | $2.67769 | $1338.84500 |
| 1000 | $2.55869 | $2558.69000 |
